• خانه
  • جمعه با شنبه چه فرقی دارد؟

جمعه با شنبه چه فرقی دارد؟

جمعه با شنبه چه فرقی دارد؟

گاهی شاید شما متوجه شده باشید که عصر یا غروب جمعه دلگیر است یا اول صبح روز شنبه هم ممکن است برای شما دلگیر باشد. این مورد می تواند برای هر فردی باشد بنابراین در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع در بحث اقتصاد رفتاری می پردازیم.

آیا احساس افراد در روز های هفته متفاوت است؟

به طور خاص تفاوتی جدی در احساس ما نسبت به روز های پنجشنبه، جمعه و شنبه وجود دارد. به این مورد باید توجه کنید زیرا ممکن است که شنبه بد ترین روز باشد به دلیل آغاز روز های کاری هفته چون بعد از گذشت روز های تعطیلی می باشد.

نقطه مخالف آن پنجشنبه است که می تواند بهترین روز هفته باشد به دلیل شروع سرخوشی برای تعطیلات آخر هفته؛ البته افرادی هم که پنجشنبه و جمعه تعطیل هستند، چهارشنبه برای آن ها بهترین روز هفته است.

مطالعات انجام شده

احساس افراد در روز های هفته متفاوت است؛ روز قبل تعطیلی بهترین احساس و روز اول هفته بدترین احساس است. بنابراین می توان گفت که چرا غروب جمعه دلگیر می باشد به دلیل آنکه نزدیک ترین تایم به شروع شنبه است.

همچنین به یاد داشته باشید که عملکرد تیم های ورزشی در روز های هفته متفاوت است. در یک مطالعه گسترده که بر روی لیگ فوتبال آلمان و بازی های 2007 تا 2017 انجام شد، متوجه شدند تیم هایی که بازی های خانگی وسط هفته بیشتری داشته اند امتیاز کمتری نسبت به تیم هایی که بازی های خانگی آخر هفته داشتند کسب کردند.

می توان گفت در مطالعات بازار های مالی هم معاملات افراد در روز های هفته متفاوت می باشد، اول هفته ممکن است سخت گیرانه معامله کنند و آخر هفته، تقاضای سهام بیشتری دارند.

نتیجه گیری

با توجه به نکات و داده های که در اختیار شما گذاشته شد، باید به این نکته توجه لازم را داشته باشید که احساس افراد در روز های هفته متفاوت می باشد که این احساس می تواند در آن ها و همچنین رفتار و عملکرد آن ها تاثیر گذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.