• خانه
  • پیشنهاد اقتصاد رفتاری برای یلدا

پیشنهاد اقتصاد رفتاری برای یلدا

پیشنهاد اقتصاد رفتاری برای یلدا

برای اینکه بتوانید شب یلدای متفاوتی داشته باشید باید از روش های مختلفی استفاده کنید. در ادامه به شما چند پیشنهاد اقتصاد رفتاری را بیان می کنیم که بتوانید از آن ها در یلدا استفاده کنید.

چند مورد پیشنهاد اقتصاد رفتاری برای یلدا

یلدا یکی از شب های به یاد ماندنی در طول سال است که بسیاری از مردم آن شب را جشن می گیرند. برای اینکه بتوانید شب خوب و عالی را داشته باشید باید به مواردی دقت لازم را داشته باشید.

پیشنهاد اول

قبل از اینکه فال بگیرید اطمینان حاصل کنید که تمامی افراد حاضر خوشحال هستند؛ احساس لحظه ای آدم ها در ادراک آن ها تاثیر می گذارد.

پیشنهاد دوم

یکی از موارد دیگر که می توانید از آن استفاده کنید از دیگران بخواهید که از خودشان خاطره تعریف کنند. این روش می تواند هم نشاط جمع را افزایش دهد و هم زمانی که فردی از خودش صحبت می کند لذت می برد.

پیشنهاد سوم

یکی از روش هایی که می توانید افراد را بسیار خوشحال کنید هدیه دادن می باشد. با اینکار به فرد مقابل احساس مهم بودن را منتقل می کنید و زمانی که افراد برای دیگران پول خرج می کنند احساس رضایت و خوشحالی بیشتری دارند.

پیشنهاد چهارم

این روش را بسیاری از ما انجام می دهید اما باید توجه داشته باشید که چقدر می تواند تاثیر گذار باشد. این روش تشکر کردن می باشد؛ می توان در حین طول مراسم و بعد از آن از میزبان تشکر کنید با این روش می توانید احساس رضایت میزبان را افزایش دهید.

پیشنهاد پنجم

یکی از روش های پیشنهادی که می تواند احساسات خوبی را به همراه داشته باشد، این است که می توانید برای خودتان دفتر خاطرات درست کنید و خاطرات مراسم فعلی و مراسم های بعد را در دفتر خاطرات خودتان یادداشت کنید.

پیشنهاد ششم

زمانی که برای فرد یا افرادی هزینه کردید و پولی را خرج کردید نباید به هزینه ای که کردید فکر کنید. به هیچ عنوان بر اساس هزینه، توقع لذت نداشته باشید و به خاطر داشته باشید، که میزان لذت و رضایت افراد ارتباطی به میزان هزینه شما ندارد.

پیشنهاد هفتم

برای اینکه بتوانید از مراسم و بودن در کنار جمع لذت بیشتری ببرید بهتر است، در لذت خودتان وقفه ایجاد کنید به این دلیل که بعد مدتی لذت برای مغز انسان متعادل می شود بنابراین بهتر است وقفه کوچکی در آن ایجاد کنید.

پیشنهاد هشتم

انجام دادن سنت ها می تواند بسیار مهم باشد، زیرا این سنت ها در برگزاری هرچه بهتر مراسم از اهیمت ویژه ای برخوردار است و همچنین به یاد داشته باشید این سنت ها می توانند در ماندگاری مراسم نقش بسیار مفید و موثری داشته باشند.

پیشنهاد نهم

برای اینکه بتوانید مراسم خودتان را به خوبی به اتمام برسانید باید نسبت به پایان آن دقت لازم را داشته باشید. همیشه به خاطر داشته باشید که در این مدل مراسم ها لحظه اوج و لحظه پایان از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.